top
ltop
AKTUALITY

AKTUALITY

ČLENSTVÍ
O našem sdružení
Členská přihláška -
stát se členem sdružení
FESTIVAL BELTINE

BELTINE 2014
Ozvěny Beltine 2014
Ozvěny Beltine 2013
Ozvěny Beltine 2012
Ozvěny Beltine 2011
Ozvěny Beltine 2010
Ozvěny Beltine 2009
Historie všech Beltine

FACEBOOK

NAŠE AKCE PRO VÁS
Chystané
Nabídka akcí pro vás
Historie našich akcí
VYDÁVÁME
Zpravodaj
e-Kelta
ČLÁNKY O KELTECH
Svátky
Hudba, tanec
Řemesla
Historie
Ostatní
KONTAKT

Bratrstvo Keltů
kelt@beltine.cz

603 801 370
Písemný kontakt:
Bratrstvo Keltů
Korunovační 8
170 00 Praha 7

ASONANCE
Aktuální vystoupení
Prodej alb a zpěvníků
nejlepší české kapely
hrající irské a skotské
balady
O NAŠEM WEBU

Copyright
Bratrstvo Keltů
1997 - 2014
Webmaster
Tomáš Křivánek
Powered by phpRS

TOPlist

Zpravodaj

Vydáno dne 11. 01. 2005 (32759 přečtení)

je čtvrtletník vycházející výhradně jen pro členy sdružení Bratrstvo Keltů.
Obsahuje původní články ze všech oblastí zájmu o naší keltskou kulturu, historii, civilizaci a odkaz domácích i severozápadních keltských národů. Také aktuální informace o pořádaných koncertech, výstavách, přednáškách a dalších akcích, nabídky CD, kazet, knih, zájezdů atd.....
Tištěný na bílém papíru 80 gr/m, velikost A5, černobílý s fotografiemi a ilustracemi, rozsah 16 - 28 stran, IČO 62933213, MK ČR E 7289, ISSN 1211-1708.

CHCETE ZPRAVODAJ PRAVIDELNĚ DOSTÁVAT DO SVÉ POŠTOVNÍ SCHRÁNKY? PŘIHLASTE SE ZA ČLENA SDRUŽENÍaktuální vydání: Ročník XX, číslo 79

kliknutím zobrazíte větší obálku Zpravodaje

OBSAH:
Úvodník
Pravidelná setkání
Svátek keltské kultury BELTINE 2014
Výstava Pavla Žáčka
Bagad
Plantec
Jak jsem se setkala
IPF − keltské knížecí sídlo
Genius loci – život jedné ideje I.
Kukačka, Jarka Karpíšková

ukázka článku z posledního zpravodaje:
Co je to slovo Bagad v programu BELTINE - POCTA BRETANI?
BELTINE 2014 Bagad je obecný název pro bretaňskou skupinu složenou z dud ( binioů), bombardů (píšťal) a bubnů (virbl, tenor a bas). Tradice dudácké kapely v Bretani byla inspirována skotským vzorem a vyvinula se v polovině dvacátého století. Každé větší město v Bretani má alespoň jednu kapelu – bagad a celkem jich můžeme nalézt na osmdesát. Díky velké migraci Bretonců po celé Francii existuje dnes spousta bagadů i mimo Bretaň. Bagady mezi sebou soutěží a proto jsou rozděleny do 5 kategorií. Nejznámější soutěže probíhají každoročně v Brestu a v Lorionu, kde se v srpnu v  průběhu Inter-Keltského festivalu koná také Národní šampionát.
Na BELTINE - POCTA BRETANI přivítáme Kevrenn Mesclaj BAGAD z města Saint Pol de Léon v oblasti Finistére, Bretaň, Francie.
www.kermes-tour.com/#!kevrenn-mesclaj

Skupina PLNTEC
se při hraní lidové hudby dívá do budoucnosti. Vše začalo v roce 2002, kdy se bratři Plantecové rozhodli spolu vystupovat jako duo kytara/bombard (bretaňský nástroj podobný hoboji). Název kapely Plantec ale poprvé zazněl až v roce 2003, když do svých řad přibrali ještě bretaňské dudy binioů a baskytaru. V tomto sestavení si začali tvořit vlastní styl založený na kombinování bretaňské lidové hudby s rockem, ale také se tu objevují tendence k více scénickému přístupu k hudebnímu vystoupení založenému na pohybu a provázanosti s publikem, který je pro kapelu typický dodnes. ягоды годжи купить

Po vydání prvního alba v roce 2004 se kapela Plantec začíná výrazně vyvíjet a každé nové album s sebou přináší nový přístup k bretaňské lidové hudbě a nové spolupráce se zajímavými hudebníky, jejihž nástroje sahají od harfy po syntezátor. Zároveň si kapela po celou dobu dokázala udržet svůj nezaměnitelný zvuk, který jí přinesl silnou popularitu u tolik fanoušků v Bretani i ve zbytku světa.

Na BELTINE vystoupí ve složení: bratři Plantecové - Yannick (kytara) a Odran (bombard) - a jejich dlouhodobý kamarád a hudebník Gabriel „DjiBriL“ N’Dombi (klávesy a elektronická hudba).
www.plantec.fr/Plantec/Home 
 


( Celý článek | Autor: administrator | Poslat mailem Informační e-mail | Vytisknout článek: Vytisknout článek )
Email Servis

Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

oddělovač
Soutěže
neběží žádná soutěž

Výherci soutěží
oddělovač
rtop
lbot rbot
bot