30. září setkání s Otomarem Dvořákem

Autor: administrator <kelt(at)beltine.cz>, Téma: Akce-chystané, Vydáno dne: 25. 08. 2015na téma Stopy keltských legend v baladách Erbenovy Kytice.

Spisovatel Otomar Dvořák, jenž právě zpracovává životopisný román o Karlu Jaromíru Erbenovi nazvaný VŘETENO OSUDU (nečekaně dramatický život záhadného introverta, jenž musel čelit všemožným démonům...), odhalil pozoruhodné souvislosti mezi básněmi v Kytici (Vrba, Lilie, Dceřina kletba, Štědrý den, Svatební košile aj.) a starými keltskými mýty, ale také irskou inspiraci u dalších českých obrozenců (nejen irský král Lávra u K. H. Borovského). Prozradí i zdroje, z nichž čerpal pro svůj nedávno vydaný hororový příběh Ďáblův klíč. чага
зеленый чай
Otomar Dvořák, absolvent FAMU, obor dramaturgie a scénáristiky, herec, dramaturg, autor, novinář, záhadolog, sedm let pracoval v redakci časopisu „Fantastická fakta“. S Alešem Česalem a Vladimírem Mátlem spolupracoval na projektu „Utajené dějiny Čech“ tato kniha letos vyšla již v pátém vydání rozšířená o třetí díl.
Odhaluje „génia loci“, skrytého ducha krajiny, k hledání překvapivých souvislostí mezi podobou skal, hor a údolí, lidskými stavbami, toky řek, osudy lidí, kteří na určitých místech žili a příběhy a pověstmi, které si o nich vyprávěli......

Pořádáme v Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1 (z Václavského nám. do Jindřišské a pasáží vlevo, II schodiště) začínají v 18. hodin. Vstup zdarma.