21. října setkání s Vladislavem Dudákem

Autor: administrator <kelt(at)beltine.cz>, Téma: Akce-chystané, Vydáno dne: 25. 08. 2015na téma o myšlení přírodních národů, myšlenkovém světě lidí doby pravěku. Budeme se zabývat myšlenkovým světem starých zemědělských říší, hlavně Egypta, Mezopotámie, civilizací Malé Asie a zčásti také Indie a Číny. Jedním z ústředních témat bude "samhainová trojice" život - smrt - nesmrtelnost, dále vývoj mýtu, zejména otázka "sudby lidí a bohů". мелиса

белый чай
PhDr. Vladislav Dudák, nájemný filosof, historik a učitel. Je autorem a spoluautorem publikací, mezi něž patří kromě VŠ. a SŠ. učebnic (filosofie) například netradiční průvodce Pražský poutník a Kutnohorský poutník, rozsáhlá dvoudílná Encyklopedie světové architektury: od menhiru po dekonstruktivismus (vše nakl. Baset), kniha Santiniho cesta za světlem (spoluautor; nakl. MH), knihy Praha Průvodce magickým srdcem Evropy, Vinařským krajem, Prahou po Vltavě (vše nakl. Práh). Dva a půl roku se v Českém rozhlase 2 ‒ Praha zamýšlel v pořadu Myšlenkování nad filosofií všedního dne. Ve spolupráci s fotografkou Marií Holečkovou vyšly tyto úvahy pod názvem Myšlenkování v zahradách bohů, snílků a filosofů (nakl. MH).

Pořádáme v Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1 (z Václavského nám. do Jindřišské a pasáží vlevo, II schodiště) začínají v 18. hodin. Vstup zdarma.