25. listopadu setkání s Jiřím Houskou

Autor: administrator <kelt(at)beltine.cz>, Téma: Akce-chystané, Vydáno dne: 25. 08. 2015který je autorem ilustrací pro knihu Ing. Jaroslava Mareše, Stezkami záhadných zvířat, bude vyprávět nejen o jednotlivých tajemných zvířatech, která maloval, ale rovněž rozvede z jakých pramenů vycházel a jakým způsobem vytvářel rekonstrukce podob tvorů, o nichž nejenže nikdo pořádně neví jak vypadají, ale ani není jasné, zda se za některými legendami skrývají skuteční vědě neznámí živočichové, nebo se jedná jen o výtvor bohatého folkloru. чай с молоком

чабрец
Jiří Houska narozen 1985 v Praze, studoval na střední Výtvarné škole Václava Hollara a na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliéru prof. Zdeňka Berana. Od roku 2013 zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze. Věnuje se především figurální malbě a to nejvíce portrétům. Mezi jeho časté náměty patří i krajina, ale občas i sci-fi výjevy, vyhynulá, či vědě neznámá zvířata, což souvisí s jeho zájmem o přírodní vědy, jako jsou paleontologie a kryptozoologie.

Pořádáme v Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1 (z Václavského nám. do Jindřišské a pasáží vlevo, II schodiště) začínají v 18. hodin. Vstup zdarma.